Blog

Strona główna
Blog

Po co stosuje się uchwyty do przewodów elektrycznych?

Każdy, kto kiedykolwiek pracował przy instalacji elektrycznej dobrze wie, że bezpieczeństwo użytkowania systemu jest najważniejsze. Należy pamiętać o właściwym mocowaniu przewodów. Wykorzystać do tego możesz specjalne uchwyty.

Uchwyty do przewodów elektrycznych są przystosowane do różnego rodzaju kabli wykorzystywanych w instalacjach elektrycznych, w tym telekomunikacyjnych i sterowniczych. Pozwalają także na montaż rurek instalacyjnych do ścian i podłóg. Dają one gwarancję szybkiego montażu okablowania, pewność wykonanej instalacji, ale także profesjonalny jej charakter. Atutem tego rozwiązania jest możliwość usunięcia ich na chwilę, gdy wymagane są poprawki czy naprawa instalacji. uchwyty do przewodów elektrycznych są przystosowane do użytku zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów. Pozwalają na zachowanie estetyki wnętrza, w której znajdują się kable.

Uchwyty do przewodów elektrycznych mocowanych do ściany

W związku z tym, że mocowanie kabli najczęściej odbywa się na ścianie, większość uchwytów jest właśnie do tego przeznaczonych. Dzięki specjalnej konstrukcji trzymaków, uchwyty do przewodów elektrycznych można zamocować ekspresowo, bez żadnych problemów. Są one tak skonstruowane, aby każdy z ich montażem radził sobie szybko i sprawnie.

Aby uchwyty umieścić przy ścianie, należy wywiercić otwory. Do ich zawieszenia posłużą gwoździe lub kołki. Dzięki temu, że uchwyty są wykonane z wysokiej jakości materiałów sprawią, że instalacja elektryczna będzie działała niezawodnie. Do tego będzie prezentowała się atrakcyjnie, i to pod każdym względem. W żaden sposób nie będzie szpeciła pomieszczenia.

Podtynkowe uchwyty do przewodów elektrycznych

Oprócz natynkowych uchwytów, dostępne są także podtynkowe uchwyty do przewodów elektrycznych. Są w stanie utrzymać wszystkie przewody w całkowitym porządku, zapobiegają ich zniszczeniu oraz poplątaniu, co jest niezwykle ważne dla sprawności całej instalacji. Wykonywanie prac związanych z nakładaniem tynku staje się dużo prostsze, gdy kable nie przeszkadzają i znajdują się w jednym, bezpiecznym miejscu. Zastosowanie odpowiednich rozwiązań ponadto sprawi, że kable nie będą widoczne, dzięki czemu pomieszczenie zyska na estetyce.

© 2015 DormanPlast | Wszystkie prawa zastrzeżone | Wykonanie i opieka: jhnwsk@gmail.com